حوزه سیستم های تهویه مطبوع

رادیاتورها

12

رادیاتورها به طور گسترده ای در صنعت ساختمان سازی کاربرد دارند، قطعا برای موفق شدن در این بازار فروش، نیاز به مزیت های رقابتی خواهد بود. شبیه سازی های CFD با توجه به هزینه کم، سرعت بالا و اطلاعات دقیق به عنوان وسیله ای در جهت نوآوری و ابتکار در این زمینه به شمار می آید.

 

فن کویل ها

21

پیچیدگی طراحی فن کویل ها به دلیل کاربرد خاص آن ها و سبک به کار گیری تکنولوژی CFD در تعیین شرایط بهینه عملکردی این سیستم ها است. فن کویلها معمولاً به دو صورت مورد استفاده قرار می‌گیرند. برخی از این سیستم ها علاوه بر تامین حرارت و برودت مورد نیاز، وظیفه تامین هوای تازه را نیز به عهده دارد

 

تهویه و نگهداری تجهیزات

18

نگهداری مراکز کامپیوتری فوق سریع و تنظیم شرایط رطوبت و دمایی محیط آن ها در عملکرد و طول عمر سیستم بسیار موثر است. نحوه گردش هوا و انتقال حرارت مناسب تجهیزات میبایست به طور دقیقی کنترل گردد. این اقدام به کمک مجموعه نرم افزارهای CFD به طور معمول در شرکت های بزرگ طراحی و نگهداری این سیستم ها جهانی صورت می گیرد.

 

 

خنکسازی تجهیزات الکتریکی

19

تجهیزات حساس به دما میبایست با کنترل ویژه ای نگهداری شوند تا طول عمر و عملکرد مناسبی را داشته باشند. برای شبیه سازی این گونه تجهیزات ابتدا انتقال حرارت با در نظر گرفتن هدایت و جابجایی تعیین می شود و سپس اثرات انتقال حرارت تشعشعی نیز محاسبه خواهد شد. این تغییرات برای تعیین نوع و نحوه اعمال سیستم های خنک کننده، بهترین  دید را خواهد داد.

 

بهینه سازی کانال های حرارتی و برودتی

20

طراحی کانال های هوا ساز و گرمایش و سرمایشی، نیازمند تحلیل دقیق سیالاتی و استاتیکی است تا به کمک آن بتوان با کمترین افت فشار و تغییرات دمایی، مجموعه سیستم را به سمت بهینه شدن سوق داد. مشخص شدن خطوط جریان و تغییرات دما موجب طراحی با بهره وری بالا خواهد شد.

 

دانلود کاتالگ تهویه مطبوع شرکت آژند انرژی

download