پروژه های انجام شده

  • طراحی، شبیه سازی و بهینه سازی رادیاتور قرنیزی شرکت آترین

رادیاتور قرنیزی روشی نوین برای گرمایش منازل می باشد. در این پروژه طراحی رادیاتور قرنیزی شرکت آترین با هدف افزایش راندمان بهینه سازی گردید. پره های انتقال حرارت، قطر لوله ها و مسیر عبور هوا بر اساس لایه مرزی حرارتی بهینه گردیده و طراحی انجام شده تولید و روانه بازار شده است.

 123

 

  • پروژه جداکننده سه فازی عمودی پالایشگاه گاز

جداسازی آب و امین از متان یکی از مراحل تصفیه گاز طبیعی در پالایشگاه های گاز است، در جهت تحقق این کار از جداکنندهای سه فازی استفاده می شود، بازده جداسازی این جداکننده ها تاثیر مستقیم بر میزان آب موجود در گاز خواهد داشت، در بعضی موارد به دلیل تلاطم و اغتشاش آب جمع آوری شده در پایین جداکننده بازده جداسازی پایین خواهد آمد.

این پروژه در راستای شبیه سازی راهکارهایی در جهت کاهش اغتشاش در در جداکننده سه فازی یکی از پالایشگاه های گاز کشور، در راستای افزایش بازده جداسازی تعریف شده است. در این پروژه اقدام به شبیه سازی نصب بفل ها با حالات مختلف در جهت کاهش توربولنسی حجم مایع ذخیره شده در پایین جداکننده عمودی شده است که شبیه سازی های 2 بعدی در ابتدا و پس از آن سه بعدی اجرا شده است.

6 5 4

 

  • پروژه شبیه سازی مته های حفاری صنعت نفت

جریان­های آشفته غیر نیوتنی اغلب در صنایع نفت و گاز به کار می­روند. این سیال­ها در حفاری چاه­ها برای انتقال مواد جامد حاصل از حفاری به سطح زمین استفاده می­شوند. مواد جامد حاصل از حفاری عموما تمایل دارند تا در ریزترین جاهای خالی که کمترین سرعت را دارند جمع شوند. معمولا آشفتگی جریان از ایجاد چنین اتفاقی جلوگیری به عمل میاورد. بنا بر این دانستن پروفایل های سرعت در طراحی و کاربرد حفاری­ها اهمیت فراوانی دارد.

مدل سازی عددی عملیات حفاری به کمک علم دینامیک سیالات محاسباتی (CFD) می­تواند با پیش بینی الگوهای رفتاری جریان سیال حفاری، کمک شایانی در زمینه بهینه سازی این عملیات، انجام دهد. بدین منظور حرکت سیال غیر نیوتونی حفاری در حالت توربولانت، و همراه با حرکت دائم مته به درون چاه مدل­سازی گردید. از جمله دشواری­های این مدل­سازی سه فازی بودن آن می­باشد. از جمله مواردی که می­توان به کمک این مدل سازی مطالعه و اصلاح نمود می­توان به موارد زیر اشاره کرد.

– بهینه سازی سرعت چرخش مته حفاری

– بهینه سازی جنس سیال غیر نیوتونی حفاری

– اثر سایز ذرات کنده شده ار انتهای چاه بر روی الگوی حرکت جریان

– مقدار دبی بهینه جریان با هدف حمل حداکثری مواد با کمترین افت فشار

– مقدار دبی بهینه جریان با هدف انجام گرفتن صحیح عمل خنک کاری انتهای مته

 

مدل سازی انجام گرفته برای این پروژه با توجه به مورد تایید قرار دادن نتایج کارهای دیگر محققین در این زمینه، قابلیت ارضای تمامی اهداف بالا را دارا می­باشد. در زیر تصاویر مربوط به این مدل­سازی آورده شده است.

7 8

پروژه های در دست اقدام شرکت آژند انرژی تکتا شایگان

 

  • طراحی مدل جدید رادیاتور قرنیزی شرکت آترین

هدف از این پروژه، طراحی رادیاتور قرنیزی با بهترین و راندمان عملکرد می باشد. تمامی جوانب این محصول جدید از جمله هندسه، مسیر جریان ها، اتصالات و نحوه نصب و همچنین روش ساخت توسط این شرکت طراحی و بهینه سازی خواهد شد.

 

 

نظرات
پینگ و بازتاب ها

دیدگاهتان را بنویسید